Тіло та краса

Стрічками: багато букв про волосся

Довге волосся завжди привертали увагу до їх власниці. Так було і так, якщо не трапиться нічого надзвичайного в питанні сприйняття жіночих образів, буде завжди. Незважаючи на довгу дорогу до більш зручним в щоденній експлуатації стрижок, багато жінок не поспішають віддавати свою косу під гострі нещадні ножиці.

Незаперечна істина останніх років полягає в тому, що довге волосся – це привабливо і дуже жіночно. Ось тільки відростити здорові локони сучасній жінці буває складно. Особливо в умовах життя у Великому Місті, коли Екологія (згадай про стан води і повітря) безпосередньо впливає на здоров’я, іноді просто не даючи волоссю рости.

Догляд за довгим волоссям стосується не тільки миття, але і укладання. Тут не обійдешся одним тільки праскою або щипцями для завивки. З довгим розпущеним волоссям в місті незручно, а в офісі і зовсім непристойно, якщо тобі пощастило працювати в серйозній компанії зі строгим дрес-кодом.

І тоді рятують хвости, пучки і коси, а також їх поєднання в одній зачісці.Коси-сама, мабуть, давня зачіска, яку люди навчилися робити. Дуже просто-сплести між собою три довгі пасма.

Волосся не тільки перестали заважати людині, але і відразу стало зрозуміло, до якого роду і племені він належить. Зіграли роль і варіанти переплетення, і аксесуари. Дрібні кіски, які в Стародавньому Єгипті носили знатні особи (їх зачіскам надавалася геометрична форма; згадай фараонів, зображення легендарних Нефертіті і Клеопатри, а також самого Сфінкса), а також простолюдини і воїни (їх зачіски з кісок були округлі), не забуті і зараз.

Вони втілилися в афрокосичках. Ось тільки сучасні любителі плетуть їх, вплітаючи пасма і декоративні елементи у власне волосся, в той час як єгиптяни з гігієнічних міркувань стриглися коротко, а їх зачіски були майстерними перуками, до того ж щедро просоченими пахощами і ефірними маслами.Зручність і краса кіс пройшла крізь століття і відбилася в історії різних країн на різних етапах їх культурного розвитку.

Шикарні зачіски жінок за часів розквіту Римської імперії складалися з кіс, покладених поверх локонів в напрямку від чола до потилиці, на полотнах живописців увічнені скроневі – лицарські – коси знатних європейських красунь, Готичні коси півколом по лобі, кокетливо визирають з-під головних уборів заміжніх дам.На Русі волосся теж покривали з дня заміжжя. Дівоча коса ділилася подружками нареченої на дві, які тепер дівчина повинна була плести від скронь, укладаючи зверху на голові «короною».

Легко уявити, як же зручно було нареченим! Зовсім не те, що зараз, коли заміжню жінку від вільної відрізнити не так-то просто (її кільце може бути не схоже на обручку, ніхто не забороняє незаміжнім носити кільця на безіменних пальцях, а заміжнім не носити обручку зовсім тільки тому, що жінці може не подобається відчуття кілець на пальцях). Чи то справа в минулі часи: дивишся на дівчину, бачиш одну косу – добре, косу зі стрічкою, вплетеною від середини – були Свати і сім’ї домовилися. Та й по товщині, довжині і загальному стану коси можна було відразу зробити висновки про здоров’я, охайності нареченої і припустити, якою вона буде господинею і матір’ю.

Чоловік в пошуках другої половинки може інстинктивно тягнутися до довговолосим панночкам, але не слід забувати про те, що в арсеналі жінок тепер ціла батарея засобів по догляду. І для обсягу, і для Блиск, а чого тільки варта страшна назва – «ламінування волосся». І якщо вже хорошу господиню по волоссю зараз не вибрати, то потрібно визнати, що в сучасному світі довжина волосся – більше з області науки пристрасті ніжною.

Дами з радістю підіграють кавалерам, а щоб справлятися з волоссям в шаленому ритмі життя було простіше, плетуть коси. Класичну, яку ми звикли асоціювати з образом російської красуні (в англомовних країнах її називають англійської косою, а в деяких джерелах американської), косу з поступовим вплетенням пасом, яку називають французькою. А ще Голландську косу-французьку навпаки, коли пасма накладаються не один на одного, а пропускаються одна під іншою.

Грецьку косу – дуже слабку французьку, заплетену збоку-часто завершують хитромудрим пучком на потилиці. Ідеальна зачіска для легкого розслабленого настрою!Раніше, в пік індустріалізації, коли жінка, з одного боку, повинна була стати перш за все корисним членом суспільства, а з іншого – довести, що має право на гідне місце під сонцем (як і будь-який чоловік), коротка стрижка була не тільки зручна, але і символічна. У наші дні, коли доводити вже нічого не потрібно, ніхто не заважає нам плести коси, без остраху отримати слідом коментар «як село!”, вити локони і не уславитися легковажною особливої.
Читайте більше на EVERYDAYISLIKE.site ►

Related posts

Leave a Comment