Відносини та психологія

Панічні атаки-важливо знати як з ними справлятися

У наш час все більше людей починають відчувати раптові напади панічних атак. Це пов’язано зі сталим ритмом життя в мегаполісах: шаленим, швидкоплинним, з великою кількістю незадоволених людей, і в цій атмосфері дуже легко втратити себе. У групі ризику, в основному, знаходяться жителі великих міст у віці від 20 до 30 років.

Панічна атака починається раптовим нападом сильної тривоги, напруги або страху, який може супроводжуватися задишкою, потемнінням в очах, тремтінням і рясним потовиділенням. Напад триває протягом 5-20 хвилин, але бувають винятки. Причини виникнення до кінця не вивчені, але беруть початок в психологічних проблемах людини: страх, стрес, складна життєва ситуація.

Також паніка може виникнути без видимих причин, несподівано, і людина навіть не підозрює, що підвело його до цієї ситуації.Симптоми панічної атаки: утруднене дихання;пітливість;дезорієнтація в просторі;прискорене серцебиття;запаморочення;біль в грудній клітці або серце;нудота;сплутаність свідомості;панічний страх смерті або боязнь зійти з розуму; оніміння кінцівок.Діагноз ставиться фахівцем при наявності мінімум чотирьох симптомів зі списку і відсутності інших захворювань, що мають ту ж симптоматику.

Під час протікання панічної атаки найскладнішим стає переконати себе, що загрози для життя немає, адже різні страхи і найголовніший – страх смерті – керують свідомістю, хоча поява цих симптомів є лише реакцією організму на емоційний стан людини.Види панічних атакСпонтанная. Одна з найнебезпечніших, адже її поява раптово.

Людині незрозуміло, що відбувається з його організмом, видимих причин для такого стану не було.Ситуаційний. Її можна віднести до психосоматичного симптому, коли організм реагує на страх і намагається захиститися.

В цьому випадку панічна атака виникає в складних ситуаціях, що викликають нервове виснаження: Підготовка до іспиту, наближення співбесіду, публічний виступ і інше, що змушує вихлюпуватися адреналін. Організм реагує на стрес і заявляє про не найприємніший стан свого тіла.Умовно-ситуаційна.

Ця панічна атака може бути відповіддю на нехтування власним здоров’ям: людина труїть свій організм алкоголем, наркотичними речовинами, кофеїном. Все це негативно впливає на гормональний фон і психіку, чому з’являється відповідна реакція.Як допомогти собі під час панічної атаки1.

Якщо відомо про наявність панічних атак, слід детально вивчити все, що з ними пов’язано. З’ясувати, чи не пов’язані симптоми з іншим захворюванням, діагностуватися у лікаря і проконсультуватися – отримати всю необхідну інформацію. Багатьом людям допомагає саме усвідомлення того, що реальної загрози немає, всі страхи відступають, організм розслабляється.

2. Щоб не концентруватися на своєму страху і не загрузнути в паніці ще більше, слід переключитися на фізичні процеси: попрацювати з диханням і помедитувати. Це допоможе вивести організм зі стану панічної атаки.

Якщо людина відчуває її наближення, йому слід відразу налаштуватися на глибокі вдихи і видихи і рівне дихання. Через кілька хвилин настане довгоочікуване полегшення.3.

Якщо не аналізувати причини виникнення панічних атак,» вилікуватися ” чудесним чином не вийде. Нічого не відбувається просто так. За допомогою краще звернутися до психолога – так вийде ефективна опрацювання страхів і щоденних стресових ситуацій.

Але можна і самостійно спробувати впоратися з проблемою. Для цього слід візуалізувати свою фобію і спробувати наповнити свідомість хорошими думками: любов’ю, радістю, щастям. Тоді страх вже не буде викликати такі сильні почуття, головне не думати про негатив постійно.

4. Харчування безпосередньо впливає на нервову систему, тому як солона, гостра і жирна їжа, алкоголь і кофеїн призводять її в збуджений стан, а як наслідок виникають панічні атаки. Слід мінімізувати вживання перерахованих вище речовин і вживати більше овочів і фруктів і пити багато води.

5. Важливо не перевантажувати свою свідомість страхами і негативом. Якщо тривогу протягом дня викликає дуже багато факторів, потрібно спробувати їх уникнути.
Наприклад, замість поїздки в задушливому автобусі пройтися і подихати повітрям, менше дивитися телевізор і обмежити себе від шокуючих новин, відсторонитися від речей, які викликають збуджений стан (фільми жахів, трилери і ток-шоу).Панічні атаки є серйозною проблемою, і щоб не розвинути в подальшому серйозні психічні захворювання, слід вирішити проблему на ранній стадії і не допустити негативного результату.Дана стаття інформаційна! У будь-яких випадках звертайтеся за кваліфікованою допомогою до лікарів!

Related posts

Leave a Comment