Космос та галактики

Екстремальні форми життя у всесвіті

Пошуки життя на інших планетах нашого Всесвіту тривають вже багато років. Астрономи змогли відкрити сотні планет – від світів, де кипить розпечена матерія до замерзлих планет.Пошуки завжди проходять тільки в одній площині, вчені намагаються знайти екзопланети, максимально схожі на Землю.

Вважається, що тільки на таких планетах може існувати органічне життя. Однак сучасні дослідження показують, що життя може зародитися в екстремальних умовах, повністю відмінних від земних.Населені планетиможливо, наша проблема полягає в тому, що людство намагається знайти подібні форми життя, забуваючи про світи, які могли б стати потенційно населеними.

Наприклад, вчені завжди дотримуються пошуків рідкої води або кисню. На думку більшості астрономів, життя може зародитися в умовах близьких до земних.Слід враховувати, що не всі потенційно населені планети обертаються в зоні «проживання» від зірки.

Нещодавно астрономи знайшли кілька планетарних утворень, які виглядають як еліпси. Такі планети більшу частину року залишаються в холодній зоні, але нагріваються від зірки на короткий проміжок часу.Умови на таких космічних тілах істотно відрізняються від земних, але існує велика ймовірність, що там могла зародитися життя.

Звичайно, таке життя буде сильно відрізнятися від того, що ми можемо собі уявити. Однак навіть на земній поверхні вдалося знайти мікроскопічні організми, які виживають в екстремальних умовах на дні океану або в глибині Земної товщі.Називаються такі організми-екстремофілами.

Вони способи виживати при рекордно низьких і високих температурах при повній відсутності кисню. Деякі види можуть істотно сповільнювати метаболізм для виживання в умовах вічної мерзлоти. Наприклад, проведеними дослідженнями було з’ясовано, що деякі земні бактерії легко можуть вижити в умовах космічного вакууму.

Зона проживання набагато большеСейчас астрономи вважають, що зона проживання може бути набагато більше, ніж це вважалося раніше. Життя могло зародитися навіть при відсутності постійного джерела світла і тепла, як це сталося в деяких місцях на Землі.Крім того, відповідні умови для життя можуть бути на деяких супутниках біля газових гігантів.

Такі невеликі тіла постійно знаходяться в населеній зоні і отримують достатньо енергії. Наприклад, на супутнику Сатурна Титані одна сторона знаходиться ближче до сонця, де може перебувати достатньо води для утворення найпростішої життя.Поки астрономи не можуть визначити точні умови для формування життя, пропонуємо відвідати наш сайт Космогід.
Там ви зможете знайти більше цікавого і пізнавального матеріалу.

Related posts

Leave a Comment