LeonBM
Будівництво та ремонт будинку.
Новини нерухомості та будівництва.
Оздоблення та ремонт квартир.
Будівельні матеріали та інструменти

Укладання мозаїчної плитки

Укладання мозаїчної плитки

Дивлячись на кладку з мозаїчної плитки важко повірити в те, що процес укладання насправді не такий вже важкий і не вимагає особливих будівельних навиків. Безліч дрібних квадратів наштовхують на думку про тривалу та виснажливої ​​укладанні.

Насправді ж ці дрібні квадрати продаються приклеєними до паперовій основі, так що кожен квадрат окремо приклеювати не доведеться, що значно прискорює укладку і дозволяє зберегти однакові розміри швів між окремими квадратами.

Укладання мозаїчної плитки. Технологія

Перед укладанням плитки потрібно підготувати поверхню, на яку вона буде клеїтися: вирівняти її і очистити. На очищену поверхню наноситься спеціальний клей зубчастим шпателем. При виборі клею краще проконсультуватися у фахівців, оскільки, в залежності від умов подальшої експлуатації плитки, виду поверхні, типу плитки клей може відрізнятися. Ні в якому випадку в якості клею можна використовувати мастику, як у випадку з керамічною плиткою, найоптимальніший варіант – клей на основі латексу. Не потрібно наносити клей відразу на всю поверхню – досить обробити ділянку, на який буде клеїтися плитка в найближчі 15 хвилин, інакше клей може висохнути. Клей наноситься також і на зворотну сторону плитки, особливо, якщо вона прозора і крізь неї буде видно розводи від шпателя. Крім того, одночасне нанесення клею на поверхню і на плитку збільшить їх зчеплення.

Плитка прикладається до стіни папером назовні. Дуже важливо, щоб клей при цьому ще не засох, інакше плитка приклеїться частинами. Листи акуратно укладаються на поверхні і вирівнюються. За допомогою дерев’яного бруска або гладилки для затирання плитка акуратно вбивається в стіну, при цьому потрібно намагатися не зрушити з місця окремі квадрати мозаїки і не пошкодити їх. Ця процедура дозволить надійніше скріпити поверхню стіни і плитки, а також позбавить їх зчеплення від повітряних бульбашок. При укладанні окремих аркушів потрібно дотримуватися однакові відстані між ними.

Після висихання клею, хвилин через 20, поверхня паперу рівномірно змочується вологою губкою, щоб папір просочилася водою. При цьому потрібно стежити, щоб елементи мозаїки не зрушили з місця. Коли папір вбере воду і потемніє, її потрібно акуратно зняти, потягнувши за кут по діагоналі. Якщо папір відстає насилу, її потрібно повторно змочити. В міру зволожена папір повинна зніматися без проблем. Після видалення паперу при необхідності вирівнюються шви.

Папір потрібно знімати через 15-20 хвилин після укладання плитки, а не після того, як вся поверхня покрита плиткою, інакше клей встигне повністю висохнути і поправити похибки укладання не вдасться.

Затирка кладки проводиться після повного висихання розчину, тобто приблизно через 2 дні. Поверхня плитки очищується за допомогою теплої води і щітки. Якщо на стиках є патьоки клею, його видаляють гострим ножем або лезом. Склад для затірки, приготований відповідно до його інструкцією, наноситься на кладку гумовою гладилкою під кутом 45 градусів. Через 20 хвилин, коли склад висохне, плитка очищається від зайвого складу спочатку сухою ганчіркою, потім злегка змоченою губкою. При очищенні губкою потрібно намагатися не змити затірку з самих швів. Далі вся поверхня промивається водою.

Після повного висихання поверхні мозаїка полірується м’якою ганчіркою до отримання дзеркального блиску.

Очищення плитки від зайвої затірки необхідно провести відразу ж, не залишаючи його на потім, інакше мозаїка покриється білим нальотом, який видаляється з великими труднощами.

Майстер-клас з укладання мозаїчної плитки

Укладання мозаїки на папері

Наносимо клей на стіну для приклеювання мозаїки

Наносимо клей на стіну для приклеювання мозаїки

Укладаємо мозаїку на папері

Укладаємо мозаїку на папері

Зволоження папери на мозаїці за допомогою губки

Зволоження папери на мозаїці за допомогою губки

Видаляємо папір з мозаїки

Видаляємо папір з мозаїки

 

Укладання мозаїки на сітці

Укладання мозаїки на сітці на стіну

Укладання мозаїки на сітці на стіну

Поглиблення сітки в клей гумовою гладилкою

Поглиблення сітки в клей гумовою гладилкою

Затирка швів мозаїки

Затирка швів мозаїки

Видалення затірки з мозаїки

Видалення затірки з мозаїки


Розповісти друзям
Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар

Календар

Травень 2016
П В С Ч П С Н
« Лют    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

LeonBM © 2012—2016 Всі права застережено