LeonBM
Будівництво та ремонт будинку.
Новини нерухомості та будівництва.
Оздоблення та ремонт квартир.
Будівельні матеріали та інструменти

Як правильно штукатурити стіни?

Як правильно штукатурити стіни?

Як правильно штукатурити і шпаклювати стіни? Питання, яке було актуальним десятки років тому, так і не втрачає своєї актуальності дотепер. Правда раніше мова йшла скоріше тільки про штукатурку, так як шпаклівка була ще мало популярна. Сьогодні, після латання стіни шпаклюють, надаючи їм максимальну рівність і гладкість. У будь-якому випадку, два процеси завжди йдуть поруч, і якщо ухвалено рішення робити ремонт у будинку самостійно, то треба навчитися і штукатурити, і шпаклювати.

Правильна штукатурка стін, в першу чергу, передбачає, заміс розчину. До його складу повинні входити 1 частина цементу марки М400 і 3 частини піску. Розчин повинен мати консистенцію густих вершків, інакше рідкий буде стікати по стіні, а більш густий відпадати.
111

Латанню передують підготовчі роботи: обезпилення поверхні, змочування водою. Все це поліпшує зчеплення поверхні і цементного складу.

Якщо стіна має серйозні нерівності і перепади, то на неї набивають спеціальну сітку, яка не дозволяє навіть товстому шару штукатурки відвалитися. Якщо не переслідується мета виведення стіни в одну площину, то роботи полегшуються. У цьому випадку розчин за допомогою кельні накидають на стіну енергійними рухами на ділянку приблизно 0,5 кв м, після чого теркою шар вирівнюють. При цьому виконують кругові рухи, докладаючи зусилля на тертку. Далі аналогічним чином штукатуриться вся стіна.

Штукатурка стін по маяках

111
Роботи ускладнюються в тому випадку, якщо необхідно вирівняти стіну під рівень. Тут доводиться встановлювати спеціальні маяки, наносити розчин між ними і вирівнювати за допомогою правила. Даний процес більш докладно описаний у матеріалі Як вирівняти стіни в квартирі?

Якщо необхідно отримати ідеально рівну поверхню під фарбування або обклеювання шпалер, то доведеться навчитися і тому, як правильно шпаклювати стіни. До підготовчих робіт, як і у випадку шпаклювання гіпсокартону, відноситься грунтовка стіни.

Після її просихання, готують розчин стартової шпаклівки і починають його наносити на стіни за допомогою двох шпателів – вузького і широкого. Стартова, або як ще її називають, вирівнює шпаклівка, заповнює дефекти основи, визначає подальшу міцність і довговічність фінішної обробки. При цьому вона повинна бути сумісна з основою. Вузьким шпателем суміш наноситься на широкий, а вже з ним на стіну. Якщо роботи починаються з кута, то розчин наносять, рухаючись від кута до центру стіни, постійно прибираючи надлишки розчину очищеним шпателем. Ближче до центру розчин починають наносити знизу-вгору. Все смуги повинні йти внахлест, щоб не було порожнеч. По закінченню робіт необхідно дочекатися просушування поверхні, відшліфувати її наждачним папером, загрунтувати і наносити аналогічним чином фінішну шпаклівку.


Розповісти друзям
Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар

Календар

Січень 2017
П В С Ч П С Н
« Лют    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

LeonBM © 2012—2017 Всі права застережено