LeonBM
Будівництво та ремонт будинку.
Новини нерухомості та будівництва.
Оздоблення та ремонт квартир.
Будівельні матеріали та інструменти

Кроквяна система даху конструкція

Кроквяна система даху конструкція

Дах являє собою несучу конструкцію, яка приймає всі зовнішні навантаження (вага покрівлі та власних елементів), передає навантаження від обрешітки з лежачим на ній покрівельним матеріалом на стіни будинку і внутрішні опори. Крім несучих та естетичних функцій дах є і своєрідною огороджувальної конструкцією, відокремлюючи горищне приміщення від зовнішнього середовища. Основними несучими елементами даху є: мауерлат, крокви і обрешітка. Крім того, в конструкції даху присутні додаткові кріпильні елементи (ригелі, стійки, підкоси, розпірки і т.д.)

111

Кроквяна (несуча) конструкція даху складається з наступних елементів:

1. Крокви висячі або (та) наслонние
2. Мауерлат
3. Прогони конькові і бічні
4. Підкоси, розкоси і діагональні зв’язки,  для додання жорсткості кроквяній фермі. Пов’язані між собою деталі даху утворюють кроквяну ферму, в основу якої закладено один або кілька трикутників, як найжорсткіша геометрична фігура.

111

Несуча частина даху – це система крокв (кроквяні ноги). Крокви служать основою несучою частини конструкції даху. Крокви монтуються під кутом, відповідним куту нахилу ската покрівлі. Через прокладку з мауерлата (поздовжній брус), змонтованого на стіні для рівномірного розподілу навантаження, кроквяні ноги нижніми кінцями спираються на зовнішні стіни. Верхні кінці кроквяної ноги спираються на підконьковий брус або проміжні прогони, передають через систему стійок навантаження на внутрішні несучі стіни. Крокви розташовуються через кожні 0,6-1,5 м (інтервал залежить від перетину крокв, матеріалу покрівлі та інших умов). Вони покликані витримувати не тільки вагу покрівлі, але й тиск снігу та вітру. Крокви можна підрозділити на наслонние і висячі.

Кроквяна система.

222

Крокви:

1. Висячі крокви. Висячі крокви спираються тільки на дві крайні опори (наприклад, лише на стіни будинку без проміжних опор). Їхні кроквяні ноги працюють на стиск і вигин. Крім того, конструкція створює значне горизонтальне розпирає навантаження, яке передається стінам. Зменшити це зусилля допомагає затягування (дерев’яне або металеве), з’єднує кроквяні ноги. Вона може розташовуватися як у підстави крокв (і в цьому випадку служить балкою перекриття, – саме цей варіант найбільш часто використовується при будівництві мансардних дахів), так і вище. Чим вище вона знаходиться, тим потужніше їй потрібно бути. І тим надійніше повинне бути її з’єднання із кроквами.

2. Похилі крокви. Наслoнние крокви встановлюють у будинках із середньою несучою стіною або стовпчастими проміжними опорами. Їхні кінці опираються на зовнішні стіни будинку, а середня частина – на внутрішню стіну або опори. В результаті їх елементи працюють як балки – тільки на вигин.

111
При одній і тій же ширині будинку дах з наслонними кроквами виходить більш легким, ніж всяка інша (вимагає менше пиломатеріалів і, відповідно, грошових витрат). При устанoвці над декількома прольотами єдиної покрівельної конструкції наслонні і висячі кроквяні ферми можуть чергуватися. Там, де немає проміжних опoр, застосовуються висячі крокви, там, де є, – наслонні. Похилі крокви влаштовують в тому випадку, якщо відстань між опорами не перевищує 6,5 м. Наявність додаткової опори дозволяє збільшити ширину, яка перекривається наслонними кроквами до 12м, а двох опор – до 15м. У дерев’яних брущатих або ж рубаних будівлях кроквяні ноги спираються на верхні вінці. Щоб з’єднання було міцним, необхідно закріпити його болтом, нагелем і скобою. Для того щоб з’єднати між собою складові частини затягування, застосовуються зуб, болти і накладки з металу. Дах має захищати стіни будівлі від згубної дії дощу і снігу. Для реалізації даної функції використовується карнизний звис, який повинен мати довжину не менше 550 мм каркасних – на верхню обв’язку. У кам’яних будинках в якості опори для кроквяних ніг використовується мауерлат – бруси товщиною 140-160 мм (5).

1111. Лобова дошка 25х150мм.
2. Підвіс 50х150мм.
3. Підшивальні дошка карнизного короба 25х150мм.
4. Дошка карнизного короба 50х150мм.
5. Підвіс 50х150мм.
6. Дошка карнизного коробу 25х150мм.
7. Кладка лицьової цегли.
8. Гнучкі зв’язки.
9. Фіксатор теплоізоляційної плити.
10. Гідро-захисна мембрана.
11. шар теплоізоляції
12. Плита перекриття (ППС, ПК, ПНО).
13. Анкер і скручування з дроту діаметром 6мм., Для кріплення кожної кроквяної ноги (допускається кріплення через одну кроквяну ногу).
14. Пароізоляційна плівка.
15. Пінополістирольна плита марки М35.
16. Шар технічної ізоляції.
17. Основа підлоги.
18. Опорний брус 50х50мм.
19. Кобилка 50х100мм.
20. Кроквяна нога.
21. Опорний брус мауерлат.

Мауерлат. Кроквяні ноги опираються не на самі стіни, а на опорний брус – мауерлат. Мауерлат може розташовуватися по всій довжині будівлі або підкладатися тільки під кроквяні ноги. У дерев’яних конструкціях мауерлат є верхній вінець зрубу (колода, брус). При цегельних стінах це спеціальноо встановлюваний заподлицо із внутрішньою поверхнею стіни брус (із зовнішньої сторони він повинен захищатися виступом цегельної кладки). Між мауерлат і цеглою обов’язково прокладається, шар вологоізоляційного матеріалу (наприклад, два шари руберойду). У тому випадку, якщо кроквяні ноги в перетині мають невелику ширину, вони можуть з часом провиснути. Щоб уникнути цього, необхідно застосовувати спеціальну решітку, що складається зі стійки, підкосів і ригеля.

111

Коньковий прогін. У вершині кроквяної конструкції будь-якого даху укладають прогін, що з’єднує крокви (ферми) між собою. Саме на ньому буде надалі влаштований коник криші.В місцях відсутності несучих стін п’яти кроквяних ніг можуть опиратися на потужні поздовжні балки – бічні прогони, розміри яких визначаються діючою на них навантаженням. Підкоси, розкоси і діагональні зв’язку. Якщо в площині кроквяних ніг твердість забезпечується самими кроквяними фермами, то для протистояння вітровим навантаженням, що діють, наприклад, з боку Щипца (фронтону), у кожному схилі даху встановлюється необхідна кількість діагональних зв’язків. Ними можуть служити дошки товщиною 25-45 мм, прибиті до основи крайньої кроквяної ноги і до середини (або вище) сусідньої.

Після зведення несучих стін дерев’яного будинку приступають до виготовлення та монтажу кроквяної системи. У цілому ряді випадків кроквяна система дерев’яного рубаного будинку принципово відрізняється від кроквяної системи будинків цегляних, з піно-, газобетонних блоків і навіть дерев’яних каркасних і панельних будинків, навіть якщо вони повністю ідентичні за формою, типом і видом покрівлі.

Головні складові несучої конструкції даху – кроквяні ферми і ришетування. Покрівля – всього лише зовнішня частина даху, яка укладається на несучу конструкцію, що складається з кроквяних балок і обрешітки. Оптимальним перетином для крокв будь-якої конструкції є перетин 50х150 мм або 50х200 мм. Для обрешітки більшості покрівельних покриттів використовуються бруски і дошки розміром 50х50 мм (40х40 мм) і 25х150 (25х100). Середня відстань між кроквяними ногами складає близько 0,9 метра. На дахах з ухилом більше 45% ця відстань збільшується до 1,0-1,3 м і на дахах будинків, розташованих в сніжних районах, зменшується до 0,8-0,6 метра через високе снігове навантаження. Більш точно крок між кроквяними ногами можна визначити, виходячи з перетину крокв і відстані між опорами несучої конструкції (стійками, підкосами, коньковим прогоном), а так само типу покрівельного матеріалу.


Розповісти друзям
Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар

Календар

Травень 2016
П В С Ч П С Н
« Лют    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

LeonBM © 2012—2016 Всі права застережено